Výročná členská schôdza, pietny akt - oslobodenie obce Alekšince


V sobotu 30.3.2019 sme sa ako každoročne, aktívne zúčastnili výročnej členskej schôdze, ktorá sa po prvý krát konala v podzemných priestoroch krytu S4H v Alekšinciach. Hodnotili  sme akcie minulého roku a vytvorili plán akcii na rok 2019. Členská schôdza priniesla aj pár príjemných prekvapení vo forme odmeňovania niektorých členov za aktívny prístup a reprezentáciu klubu. Pochvalu si však zaslúžia všetci, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k rozvoju klubu. 

V sobotu nás do krytu prišiel navštíviť Mjr. Ing. Ondrej Holdy, ktorý o nás a o kryte napísal  !TENTO SKVELÝ ČLÁNOK! ... ĎAKUJEME ...

31.3. 2019 Zobudili sme sa do krásneho nedeľného rána za znenia "obľúbeného" slova BUDÍÍÍÍČÉÉÉK !!!! Čo najrýchlejšie sme sa presunuli pri obecný úrad v obci Alekšince, kde sme začali s prípravami tohto VEĽKÉHO DŇA. Pripravili sme výstavu spojovacej techniky, výsadkárskej výstroje a modelov vojenskej techniky. Pre návštevníkov sme zriadili aj strelnicu. Pozornosť si vyžaduje aj príprava vojenského gulášu v poľnej kuchyni PK 26 ,ktorý nám, ale aj návštevníkom veľmi chutil. Pár minút pred 15tou hodinou bol velený nástup. O 15:00 sme odpochodovali na miesto, kde zaznela štátna hymna a niekoľko príhovorov. Následne sa pokračovalo s kladením vencov a na počesť oslobodenia obce Alekšince, zaznela čestná salva. Na záver akcie sme absolvovali spoločné fotenie.